Trik na nafúkanie balónov bez použitia hélia

S balónmi je skrátka obrovská zábava a neodmysliteľne patria na každú poriadnu párty, svadbu, detskú oslavu, rozlúčku so slobodou či iné životné udalosti. Hélium je však často drahé a niektorý ho z tohto dôvodu nevyužívajú. Preto vás naučíme, ako vyrábať lietajúce balóny bez použitia hélia.

Skúsili ste niekedy rozprávať po vdýchnutí hélia? Je to veľmi zábavné, ale neodporúča sa to. Na večierkoch je bežné vidieť lietajúce balóniky a touto technikou ho môžete nahradiť. Jediným rozdielom, ktorý si všimnete, je to, že o vdýchnutí nehovoríte ako šmolkovia!

Na vytvorenie lietajúceho balóna budete potrebovať: ocot, prášok na pečenie, lievik, umelú fľašu a balón. Do umelej prázdnej fľaše si nalejte pomocou lievika ocot asi do polovice. Balón si trošku nafúknite a tiež za pomoci lieviky do neho opartne nasypte prášok na pečenie. Balón nasadíme na hrdlo fľaše s octom a v momente, keď sa prášok spojí s octom, sa začne tvoriť plyn, ktorý vám balón nafúkne. Keď dosiahnete požadovanú veľkosť, balón odstráňte z hrdla. Pevne zviažte a užívajte.

Aj keď je tento postup zaujímavý, možno bude pre vás jednoduchšie investovať predsa len do toho hélia alebo nafúkať balóny klasickou pumpičkou na balóny či ústami. Rozhodne stojí tento pokus za vyskúšanie!