Čo s voľným časom keď vonku prší?

Ak máte doma zvyšné krabice od topánok, nožnice, lepidlo, pravítko a farebný alebo vzorový baliaci papier môžete si ľahko doma vyrobiť vašimi ratolesťami domček pre bábiky alebo iné postavičky, ktoré majú vaše deti radi.

Popustite uzdu vašej fantázii a vyrobte si do domčeka aj nábytok z vecí, ktoré sa vám doma povaľujú alebo z odpadu na vyhodenie ako je napríklad umelá fľaška od Actimelu alebo plastový pohár na stopke, rôzne malé krabičky môžu byť skrine a kuchynská linka, nožičky na postele a stoličky sa dajú vyrobiť zo slamiek.

Krabice od detských topánok sa dajú pekne oblepiť vzorovým ozdobným papierom a následne vytvoríte z jednotlivých krabíc poschodia domu podľa vašich predstáv. Môžete si urobiť aj terasu s bazénom či vírivkou.

Výhoda je, že zabavíte deti, zapojíte ich do tvorenia a vymýšľania čím sa rozvíja ich kreativita a výsledkom bude krásny eko domček, kde ušetríte peniaze minuté v hračkárstve a ešte ako bonus je, že ste ohľaduplný k prírode pretože ste domček vyrobili z odpadkových vecí čiže ste ich recyklovali a zhotovili nový užitočný produkt. Takto deti ľahko a hravo učíme k ekologickému zmýšľaniu a k ochrane životného prostredia.